.

VIII ZAWODY o PUCHAR MODEL-MAKING 18.07.2009
Ikona wpisu

Zawody modelarskie - VIII Puchar Model Making

W sobotę 18 lipca 29 r. na lotnisku w Krośnie rozegrano ósme już zawody modeli latających o Puchar Model Making. Wystartowało 33 zawodników z Bochni, Jasła, Tarnowa i Krosna.

Trudne warunki atmosferyczne nie ułatwiały lotów młodym modelarzom. Wiatr do 5 m/s, wysoka temperatura i nieustabilizowane noszenia termiczne. Wiele modeli uległo zniszczeniu, kilka bez zabezpieczeń uciekło w mocnych noszeniach termicznych.

W kategorii F1A/m (jaskółeczki) zwyciężył Piotr Serwacki przed Michałem Gorczycą i Danielem Broszkiewiczem – wszyscy z MDK Bochnia.

W kategorii F1H (sowy, kowaliki) wygrał Daniel Broszkiewicz przed Magdaleną Data – oboje z MDK Bochnia. Miejsce trzecie zajął Maciej Krupa z Jasła.

W tym roku prowadzona była klasyfikacja dla instruktorów, którzy startowali również modelami szkolnymi. Wygrał Adrian Stępień przed Grzegorzem Datą (obaj z MDK Bochnia). Miejsce trzecie zajął Janusz Banaś z Avii Tarnów.

Zwycięzcy otrzymali dyplomy, puchary i atrakcyjne nagrody modelarskie a wszyscy uczestnicy ciekawe upominki.

Najmłodszym uczestnikiem zawodów była 7 letnia Emilka Data. Otrzymała od organizatorów replikę szybowca Komar wykonanego przez najstarszego krośnieńskiego modelarza Zygmunta Guzika.

W czasie trwania imprezy serwowano wyśmienite kiełbaski z grila, napoje i słodycze.